Terry More : Ayakkabı Nasıl Bağlanır

 

Bot ya da uzun bağcıklı bir spor ayakkabıyı ne zaman giysem 3-5 adımda bir benden “pofff yine çözüldü” isyanı gelir. Hatta öyle ki kimi zaman utandırdığı bile olmuştur. Bazen de metro merdivenlerinden hızla inerken / çıkarken bağcıklarımın çözüldüğünü görünce düşmekten daha da kötüsü birinin düşüşüne neden olmakta nödüm kopar. O yüzden model olarak çok sevsem de bana yaptığı eziyetten dolayı bağcıklı ayakkabıları çok sevmem.
Düşünsenize önemli biriyle iş için dışarı çıktınız ya da iş görüşmesine gittiniz ve ya hoşlandığınız kişiyle ilk buluşmanız, ikide bir pardon ayakkabım çözüldü diyip eğilip ayakkabılarınızı bağlıyorsunuz. Şanslıysanız konuyla ilgili şakalaşmalar olacaktır (genelde başıma bu gelir) ya da tam aksi huysuz ve anlayışsız biriyle beraberseniz sizin için bir ayakkabıyı bile bağlayamıyor diyecektir ve sık sık durup bağcıklarınızı bağlamanıza içten içe uyuz olacaktır.
Neyse ki sonunda Terry Moore videosuna bir tavsiye üzerine ulaştım ve anladım ki ben de yanlış ayakkabı bağlayanlardanmışım. Hem de farketmeden birini doğru bağlarken diğerini hatalı bağlıyormuşum.
Teşekkürler Terry Moore, çilem sona erdi!

Dilek Çetin

@dilekcetin_

 

Tedle21gun macerasına sen de katıl. 21 gün boyunca sen de seçtiğin bir TED videosunu izle ve yorumlayarak bize gönder. TEDle21gun, insanların hayatını değiştiren en güçlü disiplinlerden. 
Bu maceraya sen de katıl.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s