Damon Horowitz : Cezaevinde Felsefe

 

Cezaevinde br profesör deyince aklınıza cezaevine düşmüş bir hocanın öyküsü gelmiştir. Oysa öyle değil, cezaevinde felsefe dersi veren bir hoca, Damon Horowitz! Ted Talks’ta anlattığı kişi de cezaevinde öğrencisi Tony.

Tony hatanın tam olarak kendisinde olduğunu, doğru ve yanlışı çok iyi bildiğini söylerken profesör ona sorgulamayı öğretiyor. Ve bedenen cezaevinde olsa da öğrendikleri ve okuduklarıyla bambaşka biri olduğundan bahsediyor. Cezaevinde dibe vurmuş, en iyi ihtimalle 50 yaşına kadar cezalı olan gencecik bir insan için müthiş bir hikaye!

Tüm bunların yanında Türkiye’de cezaevinde eğitim veriliyor mu? Dersler var mı? Bir profesör felsefe dersi veriyor mu? Bir profesör herhangi bir konu hakkında ders veriyor mu? Moral veren konserler, sosyal sorumluluk projeleri dışında düzenli devamlı bir proje var mı? Ben bunları da çok merak ettim!

Dilek Çetin

@dilekcetin_


Tedle21gun macerasına sen de katıl. 21 gün boyunca sen de seçtiğin bir TED videosunu izle ve yorumlayarak bize gönder. TEDle21gun, insanların hayatını değiştiren en güçlü disiplinlerden. 
Bu maceraya sen de katıl.


 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s