Hannah Brencher: Yabancılara Aşk Mektupları

 

Konuşmasında beni etkileyen yaptığı işe duyduğu tutkuydu. O kadar içten anlatıyor ki, sadece 5 dakikanızı ayırın ve dünyanın daha iyi bir yer olması için ne yapabileceğinizi düşünün. Hannah annesi ile iletişimini eski iletişim aracıyla sürdürüyor, mektuplaşıyor. Sms, whatsapp, facebook, twitter gibi sosyal medya kanallarında sınırlı karakterler yerine el yazısı ile uzun uzun anlatıyor ve sonra bir gün New York’a taşındığında minik bir mutsuzluk çöküyor üzerine. Ne yapsam ne etsem derken başkalarına yardım ederek kendini tedavi edeceğini keşfediyor. Şehrin her yerine yabancılara yazılmış aşk mektupları bırakıyor. En çok ihtiyacımız olan şey sevgi değil mi? Kimden geldiği, nasıl geldiği değil nasıl hissettirdiği kalmıyor mu aklımızda… Mektup işini bloguna yazıyor ve diyor ki, videoyu izleyerek onun anlatımıyla öğrenin devamını:)

Aynı anda 6 farklı sohbet penceresi açıkken, en uzun konuşmaların ekranda olduğu zamanlara inat posta kutusunu kontrol etmek için bahaneler yaratan kadın, bana çok ilham verdi. Karşımızdakini mutlu etmek için çok bir şeye ihtiyacımız yok niyetten başa.

Emine Köran

@eminekoran

Blog: otuzikidis.blogspot.com


Tedle21gun macerasına sen de katıl. 21 gün boyunca sen de seçtiğin bir TED videosunu izle ve yorumlayarak bize gönder. TEDle21gun, insanların hayatını değiştiren en güçlü disiplinlerden. Bu maceraya sen de katıl.


 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s