Cameron Russell: Görünüş Her Şey Değildir

Çook güzel bir kadının konuşmasına “görünüş her şey değildir” diye başladığını izledim. Cümlenin samimiyetini düşünürken saniyeler içerisinde o seksi, siyah küçük elbiseli kadından; uzun etekli, sıradan bir hırkalı ve yine çok güzel kadına dönüştürdü kendisini. Konuşmasını izledikçe ben samimiyetine inandım, imajın çok etkili ve aynı derece yüzeysel olduğunu söylüyor. İlk modellik deneyimlerinden birinde, henüz hiç erkek arkadaşı olmamışken, erkek bir model ile çok samimi bir poz vermesi gerekiyor. O anki hislerini, utangıçlarını sanki en yakın arkadaşına anlatırmış gibi filtresiz anlatıyor. Özellikle öncesi ve sonrası fotoğraflarına bayıldım. Modellikle ilgili genel olarak akla gelen tüm soruları yanıtlıyor. Nasıl olunur? Ne kazanılır? Bedava elbise verirler mi?

Konuşmayı farklı kılan bu güzel kadının ayrımcılık ile ilgili tespitleriydi, izlemenizi öneririrm.

Konuşmayı izlediğimde Tuğba Ünsal’a benzettim, güzellikten daha fazla bir şeylerin olduğunu bilen ve değer veren başka bir model. Geçen haftalarda yayın hayatına başlayan Originel dergisinin bu haftaki kapağında vardı Ünsal… Röportajından çok beğendiğim bir cümle kaldı aklımda:

“Kim olursam olayım yine dertlerim ve mutluluklarım olacaktı. Galiba en iyisi benim dertlerim, benim mutluluklarım, böyle iyi…”

Emine Köran

@eminekoran

Blog: otuzikidis.blogspot.com


Tedle21gun macerasına sen de katıl. 21 gün boyunca sen de seçtiğin bir TED videosunu izle ve yorumlayarak bize gönder. TEDle21gun, insanların hayatını değiştiren en güçlü disiplinlerden. Bu maceraya sen de katıl.


Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s