Matt Cutts: 30 Günlüğüne Yeni Bir Şeyler Dene

Ted’le 21 Gün projesinde ikinci günümde aslında bu projeye çok benzer bir konuyu anlatan bir video izledi. “Try something new for 30 days” isimli konuşmasında Matt Cutts hayatındaki rutini bozmak için uygulamaya başladığı 30 gün kuralını anlatıyor.

Rutinden kurtulmak için hep yapmak istediği şeyleri sıralayıp bunları 30 gün boyunca tekrar etmeye başlıyor. İşe bisikletle gitmek, kitap yazmak, her gün bir fotoğraf çekmek listesindeki örneklerden sadece birkaçı…

30 gün boyunca yaptığı bu minik değişiklikler ondaki macera tutkusunu körüklüyor. Rutinden kurtulup yaşadığı anların daha farkında olmasını sağlıyor. Söyledikleri içinde en çok hoşuma giden unutulup giden ayların aksine zamanın oldukça unutulmaz oluşu. Kendim geçip giden zamanı düşününce en çok üzüldüğüm şey tüm günlerimin birbirinin aynısı olduğu hissini yaşayıp durmam. Bir süre sonra haftanın hangi gününde olduğumun ya da o günün ayın kaçı olduğunun bir önemi kalmıyor. Koca bir mutsuzluk hissiyle her gün aynı sırayla aynı şeyleri yapıp duruyorum. Bu monotonluktan kurtulmak ve istediğim şeylerden birini olsun gerçekleştirebilmek için başladığım 21 gün projesinde size de ilham olsun diye Matt Cutts’ın konuşmasını dinlemenizi öneriyorum.

Hayatımızda yapmaya başlayacağımız küçük, sürekli değişikliklerin alışkanlık haline geleceğini hatırlayarak hadi hep birlikte yapılacaklar listelerimizi hazırayalım diyorum!

Mercan Cebe Alper

@dunyalimeryjane

Blog: mercancebe.blogspot.com.tr


Tedle21gun macerasına sen de katıl. 21 gün boyunca sen de seçtiğin bir TED videosunu izle ve yorumlayarak bize gönder. TEDle21gun, insanların hayatını değiştiren en güçlü disiplinlerden. Bu maceraya sen de katıl.


Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s