Richard St. John: “Başarı Devamlı Bir Serüvendir”

 

Hepimiz başarılı olmak için zaman zaman elimizden geleni ardımıza koymadan çalışıyoruz. Ancak istediğimiz başarıyı elde ettikten sonra zirvede kalmamız çok uzun sürmüyor. Belli bir zaman geçtikten sonra onca çabayla edindiğimiz başarının ellerimizden uçup gitmesini izliyoruz.

Bugün ki konuşmacımız Richard St. John bize neden başarıyı elimizden tutamadığımızı anlatıyor. Konuşmasında kendi hayatından örnek veriyor. Hedefine ulaşmak için 8 madde belirliyor ve yılmadan tüm gücüyle istediğini elde etmek için uğraşıyor. Zirveye ulaştıktan sonraysa rehavete kapılıp artık daha fazlası için çabalamıyor. Kendini geliştirmesi için artık bir sebep görmüyor. Ben oldum havalarıyla etrafta dolaşırken işler iyi gitmemeye başlıyor ve sonunda başaladığı yere geri dönüyor. Ancak pek çoğumuzun aksine bu durum Richard’ı rahatsız etmiyor. Tam tersine yaptığı hatayı fark edip yeniden çalışmaya, sevdiği işi yapmaya başlıyor.

Tüm bunların sonunda fark ediyor ki başarı bize öğretildiği bir kez geçtikten sonra bir daha geri dönmediğimiz tek yönlü bir yol değil. Başarının bir yolculuk olduğunu söylüyor. Zaman zaman bizi istediğimiz noktaya taşıyan duraklara tekrar uğrayıp yolumuza yeni zaferlerle devam ettiğimiz bir yolculuk…

Mercan Cebe Alpere

@dunyalimeryjane

Blog: mercancebe.blogspot.com.tr


Tedle21gun macerasına sen de katıl. 21 gün boyunca sen de seçtiğin bir TED videosunu izle ve yorumlayarak bize gönder. TEDle21gun, insanların hayatını değiştiren en güçlü disiplinlerden. Bu maceraya sen de katıl.


 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s