Derek Sivers: Hedeflerinizi Kendinize Saklayın

 

Hepimizin başına gelmiştir, herhangi bir konuda hevesle çalışmaya başlamış bir başarıyı hayal etmişizdir ve içimizdeki heyecan bize o şey her ne ise onu etrafımızdakilere anlatmamıza neden olmuştur. Anlatırken coşkuluyuzdur, karşımızdakiler de bizimle sevinir, destekler ve biz sanki o hayal gerçekleşmiş kadar iyi hissederiz. Sonra ne olur? Hüsran! Bir bakarız olmuyor, olmamış. Aksilikler, beklenmedik durumlar gerçekleşmiş. Birkaç defa yaşadıktan sonra bu durumu deriz ki “dillendikçe olmuyor en iyisi anlatmadan önce biraz beklemek” ama neden böyle olur bilmeyiz. Bazılarımız nazar der, göz der konuyu kapatır.

İşte bu kısacık konuşmada öğreniyoruz sebebi ve zaten izleyince öğreneceksiniz fakat şunu söylemem lazım evet susmak gerekiyormuş. Coşkuluyuz, başaracağız ama bir dakika sakin olalım Allah aşkına! Henüz başaramadık daha çok çalışmamız lazım. Hevesle ve azimle çalışalım, işimize ket vurmayalım, hedefe ulaştığımızda nasıl olsa anlatacağız!

Şeyma Keskin

@kimklotho

Blog: modernzamangocebesi.wordpress.com


Tedle21gun macerasına sen de katıl. 21 gün boyunca sen de seçtiğin bir TED videosunu izle ve yorumlayarak bize gönder. TEDle21gun, insanların hayatını değiştiren en güçlü disiplinlerden. Bu maceraya sen de katıl.


 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s