Ron Gutman: Gülümsemenin Gizli Gücü

 

The hidden power of smiling konuşmasında Ron Gutman gülümsemenin inanılmaz etkisinden bahsediyor. Konuşma boyunca kendisi de sürekli gülümsediği için konuşmayı dinlemek iki katı iyi hissettiriyor.

Hepimiz gülümsemenin insana kendini daha iyi hissettirdiğini biliyoruz. Ancak Gutman konuşmasında bu bilgiyi bilimsel verilerle destekliyor. Yapılan araştırmalarda oldukça enteresan sonuçlar çıkmış. Mesela fotoğraflarında gülümseyen insanların gülümsemeyenlere oranla daha uzun ömürlü olduğundan bahsediyor.

Birkez gülümsemenin beyinde 2000 tane çikolataya eşdeğer seviyede uyarıya sebep olduğunu söyleyen Gutman, mutluluğun en az kalorili yolunun bu olduğunu gülerek sözlerine ekliyor.

Gülümsemenin mucize etkilerini öğrenebilmek isteyenleri bu videoyu izlemeye davet ediyor ve yazımızı Gutman’ın sözleriyle bitiriyoruz.

Sana ve etrafındakilere daha uzun, sağlıklı ve mutlu bir hayat yaşamanda yardımcı olacak süper güçlere sahip olmak istediğin zaman, gülümse.

Mercan Cebe Alper

@dunyalimeryjane

Blog: mercancebe.blogspot.com.tr


Tedle21gun macerasına sen de katıl. 21 gün boyunca sen de seçtiğin bir TED videosunu izle ve yorumlayarak bize gönder. TEDle21gun, insanların hayatını değiştiren en güçlü disiplinlerden. Bu maceraya sen de katıl.


 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s