Graham Hill: Daha Az Eşya, Daha Çok Mutluluk

 

Graham Hill başlattığı “Life Edited” projesiyle daha az eşyanın daha özgür ve daha mutlu hissettireceğinden bahsediyor bizlere. 20’li yaşlarda ilk günlerim ve izlediğim ilk TED videosu bu oldu. Artık 20’li yaşlar ve daha sonrasında da nasıl bir hayat istediğimi biliyorum. Graham, herkesin bir seyahat esnasında ya da üniversitede yurt odalarında daha az eşyayala yaşarken daha özgür hissetmiş olduğundan söz ediyor. Üniversiteye sadece 2 bavulla başlayarak ben de kendimi öyle hissetmiştim. Yaz ve kış mevsimi için birer bavul. İhtiyacım olan her şey vardı ve durup durup istediğim her yere gidebilirmişim gibi fazlalıklardan kurtulmuş gibi hissediyordum ve bunun daha uzun süreli olması için kendime telkin etmeye, gerçekten ihtiyaç duymadığım şeyleri almamaya başladım.

Ne kadar çok sahip olursak o kadar çok sorumlu ve bağımlı hissettiğimizi, bunun da bizi birçok alanda kısıtladığını düşünüyorum. Her şeyden vazgeçmek zorunda değilsiniz ama eşyalarınızın arasında ayıklayacağınız birçok şey olduğundan eminim.

Hill bize bu konuda bazı tavsiyeler veriyor konuşmasında. Hepsi kesinlikle akla yatan, uygulanabilir tavsiyeler. Ve son olarak bizlere sesleniyor: “Evinize vardığınızda, içeri girerken bir an düşünün ve kendinize şu sorları yöneltin: Haytımda küçük değişiklikler yapabilir miyim? Bu beni biraz daha özgür kılar mı? Bana biraz daha fazla zaman kazandırır mı?

Ayrıca konuyla ilgili bakmak isterseniz: http://sosyalmedya.co/gunluk-hayatinizda-nasil-minimalist-olursunuz/

Şeyma Keskin

@kimklotho

Blog: modernzamangocebesi.wordpress.com


Tedle21gun macerasına sen de katıl. 21 gün boyunca sen de seçtiğin bir TED videosunu izle ve yorumlayarak bize gönder. TEDle21gun, insanların hayatını değiştiren en güçlü disiplinlerden. Bu maceraya sen de katıl.


 

Reklamlar

One comment

  1. Geri bildirim: TED’le 21 Gün/ 10. Gün | modernzamangocebesi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s