Betül Mardin: Engelleri Avantaja Çevirin

 

Başarı öykülerine baktığımızda gördüğümüz şey, çeşitli zorluklarla mücadele edilerek kişilerin bir noktaya ulaştığıdır. Başarılı olmak için hazır olmanız, onu gerçekten arzulamanız ve çok çalışmanız gerekir, bunu her hikayede görürüsünüz. Mardin’in hikayesine baktığımızda da görüyoruz. Doğumuyla beraber başlıyor mücadelesi ve onu izleyen biri olsaydı, o ilk yeminini ettiğinde başarılı olacağından emin olurdu. Mardin, halkla ilişkiler kavramının ülkemizde henüz telaffuz edilmediği dönemlerde halkla ilişkilerle tanışıp bu alanda uzmanlaşan bir kadın.

Betül Mardin, öyküsüyle ilham vermekle kalmıyor, apaçık bir yol da gösteriyor bizlere. Bir gün yere çakılma ihtimalimizi ve buna hazırlıklı olmamız gerektiğini hatırlatıyor. Çalışmalıyız. En iyi yapabildiğimiz,, yapmaktan en keyif aldığımız şeyi bulmalı ve o yolda ilerlemeliyiz. Mardin’in bahsettiği yolun sonunda parlayan güneşi ancak bu şekilde hissedebiliriz ve o güneşi hissediyorsanız doğru yoldasınız demektir!

Şeyma Keskin

@kimklotho

Blog: modernzamangocebesi.wordpress.com


Tedle21gun macerasına sen de katıl. 21 gün boyunca sen de seçtiğin bir TED videosunu izle ve yorumlayarak bize gönder. TEDle21gun, insanların hayatını değiştiren en güçlü disiplinlerden. Bu maceraya sen de katıl.


 

 

Reklamlar

One comment

  1. Geri bildirim: TED’le 21 Gün/ 14. Gün | modernzamangocebesi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s